SON DAKİKA

Yeni Düşün Haber

TYGD Mardin Temsilciliğine Çirkin Saldırı

TYGD Mardin Temsilciliğine Çirkin Saldırı
Bu haber 04 Ocak 2019 - 16:25 'de eklendi ve 78 okunma kez görüntülendi.

Türkiye Yerel Gazeteciler cemiyetine çirkin saldırı
2013 Yılında Ankara’da kurulan ve bugün itibari ile Türkiye’de ve Avrupa’da temsilciliklerini açan Türkiye Yerel Gazeteciler Cemiyeti Mardin İl temsilciliğine çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Hoşgörü kenti olarak adını tüm Dünya’ya burada görev yapan basın emekçileri tarafından duyurmuş olan temsilciliğimize yapılan saldırıyı TYGD’nin genel merkezi olarak tüm üyelerimiz adına kınıyor. Mardin İl temsilcimiz Beril Solmuşgül ve üyelerimize geçmiş olsun diliyoruz.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan TYGD genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, TYGD olarak 2018 yılı sonunda geldiğimiz yer Gazete, TV, Internet haber siteleri sahipleri ve yerel ve ulusal basın görevinde aktif çalışan kişilerden oluşmuştur. Hedefimiz 2019 Yılının ilk çeyreğinde, Basın, Medya alanında sadece Türkiye’nin değil tüm. Dünya geneli en güçlü Gazeteci Sivil Toplum Kuruluşu olmak.

Bugün itibari ile Türkiye geneli, 60 il 130 ilçe temsilcimiz bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa’ da varız. Almanya, Avusturya, Romanya, İtalya, Avusturalya, İsveç, Hollanda Almanya’da 10 Eyalet’inde temsilcilerimiz bulunmakta.Düsseldorf,,Essen,Dortmund,Kalsruhe,Nürünberg,Hannover,Duısburg,Böblingen,Hagen,Hamburg, Azerbaycan, Bakü, Mengevecir, Dedebey şehirlerinde temsilcilerimiz bulunmakta. Böylesine büyük bir derneğin Mardin İl temsilciliğinin tabelasını sökmeye çalışmak kabul edilemez bir davranıştır.

Bizler yerel ve ulusal basın temsilcilerimiz ile sadece basın emekçilerinin değil, herkesin sesi olmak için emek vermekteyiz. Ses olabilmek adına gece gündüz demeden en onurlu mesleklerden olan ve en zor şartlarda görevini yapan basın emekçileri olarak tek yürek tek güç olmaktayız. Derneğimizde Türkiye Gazeteciler Cemiyetinden olsun, onlarca gazeteciler derneğinden onlarca üyemiz var. Bizler ayrıştırıcı değil tek yürek olarak çalışan gazetecilerimiz ile birlikte yola çıktık. Bu yolun zorlu olduğunu biliyoruz. Derneğimize kim yada kimlerin neden saldırdığını anlamlandıramasakta yerel gazetecilerin güçlü olması rahatsızlık vermiş olmalı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı mutluyuz.

Yerel gazeteler onlarca zorlu süreçten geçerken, ulusal ve yerel medya temsilcileri en zor şartlarda görevlerini yerine getirirken, bizler reklam havuzu oluşturulup herkesin ekmek yemesi için mücadele ederken, sahada onlarca emek ve ekmek mücadelesi arkadaşımız varken bir kez daha onların yanında gururla sonuna kadar yer alacağımız kamuoyuna bildiriyoruz.Bu menfur saldırıyı kınıyor yapanların kendi kötülüklerinde yok olmalarını temenni ediyoruz” dedi.

TYGD Mardin İl Temsilcisi ve Kurucu üyesi Beril Solmuşgül, il temsilcilik tabelasına kim ya da kimlerin sökme çabası içinde olduğunu anlamlandıramadığını ifade ederek, “Gazetecilere yıllardır yapılan çirkinliklerin yanında basın camiasının ne olursa olsun tek yürek olup görevine devam edeceklerini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününe sayılı günler kala bu saldırının yapılmasının manidar olduğunu kaydetti.

Sizin Görüşünüz Nedir ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
You have reacted on "TYGD Mardin Temsilciliğine Çirkin Saldırı" A few seconds ago
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA