SON DAKİKA

Yeni Düşün Haber

İYİ PARTİ YALOVA MERKEZ İLÇE BAŞKANI OSMAN KANDEMİR’İN BASIN BİLDİRİSİ

İYİ PARTİ YALOVA MERKEZ İLÇE BAŞKANI OSMAN KANDEMİR’İN BASIN BİLDİRİSİ
Bu haber 03 Ekim 2019 - 18:20 'de eklendi ve 114 okunma kez görüntülendi.

Yıkıldı, yıkılacak derken sahil bandındaki esnaflara iş yerlerinde ki çıkmalar mahkeme kararı ile de olsa yıkıldı. Bu esnafların en yoğun iş dönemlerinde yapılması, ekonominin ve piyasaların zor dönemden geçmekte olduğu zamana denk getirilmesi büyük bir mağduriyettir.

Öncelik Yerli Esnaf
Çıkmalar sadece sahilde ki esnaflarda değil, bütün caddelerde var. Belediye yetkilileri diğer caddeleri de bir dolaşsınlar. Esnafların kaldırımları işgal etmelerinden vatandaşları kendilerine ait olan kaldırımlarda yürüyemez haldeler. Öte yandan genel de Suriyeli ve Arap uyruklu esnaflar Yalova’nın halka açık en güzel yerlerinde yorgan yastık misali koca koca sinileri çimlerin üzerine sere serpe nargile keyfi yapıyorlar. Edep, ahlak tartışılır boyutta. Ne üzücüdür ki Yalova Belediye Başkanı bunlara kucak açmış ve destek vermektedir. Onlarla yaşamaya alışacağız, onlara göre yaşamayı öğrenmemiz lazım diyor. Sayın Başkan, vatan bizim, toprak bizim, Yalova bizim. Siz onlara göre yaşayabilirsiniz ama biz Anadolu insanıyız, Türk gibi yaşamak istiyoruz. Gelenek, göreneklerimize göre yaşamak istiyoruz. Hani sizin Genel Başkanınız demişti ya bizim belediyeler de Suriyeli olmayacak diye. Şimdi siz hangi partinin Belediye Başkanısınız.

Rozetiniz CHP, tavrınız AKP gibi.
Ata’mıza Saygı ; Her fırsatta Atam Atam deyip sığındığınız Atatürk’ün heykelini görmüyor musunuz, boyaları dökülmüş, solmuş, neredeyse kuşlar üzerine yuva yapacaklar. Ataya saygı lafta olmaz, icraatla olur. Atamızın heykelinin lütfen bakımlarını yaptırmak için girişimde bulununuz.

Arapların ekonomimize katkıda bulunduğunu vurgulayan başkana tavsiyem, baş tacı yaptığınız bu kişilerin yerli esnafa çok bir katkısı yok. Sayenizde onlar kendi iş yerlerini kurup, kendi yurttaşları ile ticaret yapıyorlar. Tavsiyem Bolu Belediye Başkanı ile görüş birliği yapın. Tabi güzel yaptığınız işleri de tebrik ediyoruz, Yalova’nın ekonomisi park bahçe yapımı ile heykel dikmekle, pazar yerleri kurmakla düzelmez, bir adım ileri gitmez, geri gider. Malum belediyenin borçlarının artması ve hacizlerden bellidir.

Yalova’ya dışarıdan iş kolları büyük yatırımlar getirilmelidir. Araplara satılacak üç beş arsa ve dairenin Yalova’mıza katkısı pek olmaz. Günü birlik turizm hamleleri, seyahat imkanları sağlanmalı. Balkanlar ve Trakya’nın günü birlik ve haftason’ları tatilcilerin sıcak paraları maalesef İstanbul’dan dışarı çıkamıyor. Halbuki Tekirdağ ve Yalova arasına feribot seferleri konularak hem turizm hem de ticari yönden hamleler olabilir. Bunun içinde İDO ile değil, Yalova Belediyesinin bünyesine kazandıracağı feribotlarla olmalıdır. Hem Yalova hem Tekirdağ’ın iskeleleri buna müsaittir.

Resmi Araç Geçiş Yolu
Şehir Ömer Faydalı Caddesinde özellikle ışıkların olduğu yerlerde trafiği rahatlatıcı revizyonlar yapılmalı trafik rahatlatılmalıdır. Ambulanslar büyük sıkıntı yaşıyor. Şehit Ömer Faydalı Caddesi ile köprülü kavşağın birleştiği alanda özellikle akşam saatleri ve hafta sonları aşırı yoğunluk olmaktadır. Bu yol ayrıca hastanelerin bağlantı yoludur. Trafiğin yoğun olduğu bu zamanlarda ambulanslar 300 metrelik mesafeyi 3 dakika ile 8 dakika arasında zor geçebiliyor. İnsan hayatı için saniyenin önemli olduğunda 8 dakikalık bir zaman olası bir hayat kaybına yol açabilecektir. Bunun için ne yapılabilir. Fevzi Çakmak Stadının oradan başlayana köprülü kavşağa kadar olan güzergah (burası trafiğin tıkanma noktasına geldiği yer) orta bariyerleri kaldırarak ambulans, itfaiye gibi hayati önem taşıyan araçlara öncelikli geçiş yolu yapılabilir. Ayrıca bu yol üzerinde bulunan çöp konteynerleri de küçük cepler yapılarak kaldırıma alınmalı ve bu çöp konteynerleri iki şeritli yolu tek şerit’e düşmesine sebep oluyorlar. Bununla ilgili daha önce de tarafımdan belediyeye bilgi verilmiştir. Basit ama trafiği rahatlatacak önlemlerdir.

Sizin Görüşünüz Nedir ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
You have reacted on "İYİ PARTİ YALOVA MERKEZ İLÇE BAŞKANI OSMAN KAND..." A few seconds ago
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA