SON DAKİKA

Yeni Düşün Haber

Yalova Üniversitesi ve MEB Arasında Protokol İmzalandı

Yalova Üniversitesi ve MEB Arasında Protokol İmzalandı
Bu haber 01 Ekim 2019 - 17:35 'de eklendi ve 25 okunma kez görüntülendi.

Yalova Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Tanıtım ve İşbirliği Protokolü Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran tarafından imzalandı.

Yapılan işbirliği protokolünün, Yalova Üniversitesi’nde ve Türkiye’deki farklı üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin girecekleri Yalova Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının yurt dışında Bakanlığa bağlı temsilcilikler ile işbirliği içerisinde yapılmasını kapsadığı ifade edildi.

Protokolün amacının Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına uluslararası öğrenci başvuru ve değerlendirme işlemlerinde izlenecek ortak ilke ve esasların düzenlenmesi, Türkiye’deki eğitim seçeneklerinin etkin biçimde tanıtılması ve Türkiye’ye olan akademik ilginin arttırılması ve Türk üniversitelerinde uluslararası öğrenci sayısının arttırılması olduğu vurgulandı.

Protokol kapsamında üniversitenin Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarına ev sahipliği yapacağı, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı başvurularının alınmasından sınavın uygulanarak sonuçlandırılmasına kadar tüm süreci planlayarak hayata geçireceği belirtildi.

Sizin Görüşünüz Nedir ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
You have reacted on "Yalova Üniversitesi ve MEB Arasında Protokol İm..." A few seconds ago
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA