SON DAKİKA

Yeni Düşün Haber
Akhisar Antalyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Çaykurrizespor Eskişehirspor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Mersin idman yurdu Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Geleceklerini Duyunca Kaçtılar !

Dopingle Mücadele Merkezi, Yalova Tarihi Fevziye Güreşleri ve Sakarya Akyazı Yağlı Güreş organizasyonlarını bastı, dpoingli olduğu iddia edilen sporcular ortadan kayboldu.

Geleceklerini Duyunca Kaçtılar !
Bu haber 19 Haziran 2018 - 15:08 'de eklendi ve 116 okunma kez görüntülendi.

Dopingle Mücadele Merkezi, Yalova Tarihi Fevziye Güreşleri ve Sakarya Akyazı Yağlı Güreş organizasyonlarını bastı, dpoingli olduğu iddia edilen sporcular ortadan kayboldu.

Fevziye’de doping uzmanlarının geldiği anlaşılınca güreş müsabakalarına çıkması gereken 60’a yakın güreşçiden birçoğu kıspetleriyle birlikte ortadan yok olurken, 1 pehlivan ise güreş müsabakasında girdiği mücadelede  sakatlanmış gibi yaparak  güreş alanına ambulans çağırarak binip güreş alanını terk etti.

Doping vakalarının artık arsızlık boyutuna vardığı yağlı güreşte geçtiğimiz hafta sonu büyük skandal yaşandı. Doping Mücadele Merkezi’ne yapılan yoğun ihbar ve şikâyetlerden sonra harekete geçen Dopingle Mücadele Merkezi önce Tarihi Yalova Fevziye Güreşleri’ni , ardından Kırkpınar provası olarak bilinen Sakarya Akyazı yağlı güreş organizasyonlarını bastı. Fevziye’de uzmanların geldiği anlaşılınca aralarında başpehlivanlık güreşlerinde yer alanlardan, yaşları 14-16’ya kadar inen 60’a yakın güreşçi er meydanından çil yavrusu gibi dağılarak kaçmaya başladılar. Bazıları doğrudan kıspetleriyle yok olurken, bazıları gelen uzmanlarla tartıştı ve kontrol amaçlı istenen numune vermeye reddederek alanı terk etti. Alanda yapılan gözlemlerde henüz numune alınmayan bazı güreşçilerin de sakatlık numarası yaparak doktor eşliğinde alandan ayrıldı.

ROLÜNE İYİ ÇALIŞMIŞ

Doping uzmanlarının gelmesi ile rolünü abartan bir pehlivan anında sakatlanmış gibi güreş alanına ambulans çağırarak binip gitti. Tur geçmesine rağmen kaçanların da bulunduğu pehlivanlarla uzmanlar arasında kovalamaca olduğu da dikkat çekerken ortaya oldukça komik görüntüler de çıktı. Çazgırların ve Kule görevlilerinin ” KAÇMAYIN ” anonslarına rağmen güreşçiler alandan kaçarak uzaklaştı.

Sizin Görüşünüz Nedir ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
You have reacted on "Geleceklerini Duyunca Kaçtılar !" A few seconds ago
Etiketler :
SON DAKİKA