SON DAKİKA

Yeni Düşün Haber

Bağımsız , Vizyonu Geniş , Genç Bir Aday

Yalova’nın genç adaylarından Yalçın ORUÇ , Yalova Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Genç isim vizyonunun geniş ve fikirlerinin diğer adaylara ışık tutması bekleniyor.

Bağımsız , Vizyonu Geniş , Genç Bir Aday
Bu haber 12 Aralık 2018 - 17:11 'de eklendi ve 193 okunma kez görüntülendi.

Yalova’nın Kadıköy Beldesinde Beldiye Başkan Aday Adaylığını sunan Yalçın ORUÇ , beldemizin daha tanınır ve yaşam kalitesi yüksek bir nokta haline gelmesi ve belde konumundan ilçe konumuna geçerek ticaret ve istihdam bakımından Yalova’mızın cazibe noktalarından birisi haline gelmesi en büyük hayallerimden bir tanesidir. Kadıköy Belediye Başkanlığına halkımızın da teveccühü ile seçilmem halinde bu hayalimi gerçekleştirerek gülleri ile meşhur olan beldemizi ilçe konumuna geçmesi için gerek çalışmalar sağlarak gül ticaretinin marmara merkez üssü haline gelmesi sağlanacak ve beldemiz daha tanınır hale gelecektir.

TEKNOLOJİ İLE ÜRÜTİM BİRLEŞECEK

Beldemizde birçok insanımız organik olarak sebze ve meyve yetiştirmektedir. Beldemizin bu güzelliklerini ön planda tutmak ve yeni bir iş pozisyonu yatarak beldeye katkı sağlamak adına üretilen organik ürünler internet üzerinden tüm Türkiye’ye satışı sağlanarak elde edilen gelir ile çiftçilerimizin daha fazla zirai ilaç kullanılmadan elde edilen tarım ürünleri üretmesi sağlanırken aynı zamanda beldemizde üretilebilecek yeni ürün çeşitlilikleri üzerine  araştırmalar sağlanacaktır.

ALT YAPIDA BÜYÜK SORUNLAR VAR

Beldemizin sakinlerinin en büyük sorunlarından bir tanesi ise altyapının bir türlü düzelmemesinden kaynaklanan sorun var bunların en büyük olanı geçtiğimiz gün ilimizde meydana gelen sağanak yağış sonrasında beldemizin sınırları içerisinde yer alan seralarımızın altyapının da yetesizliği nedeniyle büyük hasar alarak bu bölgede seracılık yapan esnafımızın büyük maddi zararlara uğramasıdır. Belediye Başkanlığına seçilmemiz halinde belde de altyapı çalışmalarını seçimden seçime yapmak yerine risk oluşturan noktalara öncelik tanınarak acilen sorunun ortadan kaldırılması için gereken çalışmaların başlatılması sağlanacak ve esnafımızın her yağmur sonrasında gördüğü zarar en aza indirilerek ortadan kalkması sağlanacaktır.

ÜST GEÇİT MEVCUT DEĞİL

Beldemiz girişinde yer alan Yalova – Termal  otoyolunda ne yazık ki üst geçit mevcut değil bu nedenle özellikle okul zamanlarından çocuklar yoğun araç trafiğine rağmen koşarak karşıya geçerek öğrenim görecekleri yerlere gitmektedir. Bu durum hem sürücüler için hem de belde halkımız ve çocuklarımız için büyük bir risk biz hiçbirinin hayatını tehlikeye atmasını istemeyiz. Bu nedenle aciliyetli bir şekilde beldemizin belirlediğimiz noktalarına üst geçitler yaparak bu noktalarandan geçişlerin sağlanması konusunda gerekli adımlar atılacak ve doğa dostu görünmesi bakımdan üst geçitlerimiz geri dönüşümden elde edilmiş olan malzemeler kullanılarak inşaa edilecektir.

ÖNCELİĞİMİZ GENÇLİĞİMİZ

Yalçın ORUÇ ;” biz gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması daha sağlıklı bir yaşam sürmesi bakımından onları spor ve sanata yönlendirmeye çalışıcaz. Beldemizin SporToto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Kadıköy Spor için modern bir tesis inşaa edilerek bu tesislerde her yaş kategorisinde spor eğitimleri verilmesi sağlacak. Kuralacak olan modern sanatlar eğitim merkezinde ise gençlerimize neredeyse yok olmaya yüz tutmuş ata mesleklerinin eğitimleri ustaları tarafından verilmesi için eğitim projeleri düzenlenecektir” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ UNUTULMAYACAK

Beldemiz sınırları içerisinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerimize düzenli olarak sosyal yardımlar sağlanacak. Özellikle yaşlılarımız ve hastalarımız için evde bakım hizmetleri daha da arttırılarak onların sağlıklarını yakından takip ediyor olucaz. Yaşlı ve hastalarımızın sadece bir telefonu ile kapılarına ambulans gönderilerek sağlık hizmetine en hızlı şekilde ulaşması sağlanacak.

Okul dönemlerinde ise ailelerimize okul malzemesi desteği verilerek yetişecek yeni nesillerin eğitimlerinden uzak kalmaması ve eğitimlerini sürdürmeleri için gereken her türlü ekipmanın temin edilerek belediye tarafından açılacak olan Etüt ve Bilim Merkezi’nde gençlerimizin ders çalışırken diğer yandan araştırmalarını yapabilecekleri bir internet ortamı ve bilimler kütüphanesi oluşturulacaktır.

Sizin Görüşünüz Nedir ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
You have reacted on "Bağımsız , Vizyonu Geniş , Genç Bir Aday" A few seconds ago
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA