TOSUN: 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 TOSUN: 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

Hayatımızın esas gayesinin iyi insan yetiştirmek, gönüller feth etmek olduğunu; gönlüne giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğimizi, öğretmenliğin maddi kazançtan daha ziyade manevi bir kazanç olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamız gerekir.

Milletimizin manevi temellerini oluşturan yüce dinimizin Peygamberi bir öğretmendi. Osmanlı Devleti, öğretmeni baş tacı yaparak yükselmesini bildi. Orhan Gazi’yi yetiştiren, Sultan Fatih’i mükemmel bir olgunluğa eriştiren de bir öğretmendi. Yavuz Sultan Selim, âlimin atının ayağından sıçrayan çamuru şeref sayan, yalnız âlimin önünde eğilen, bir cihan padişahıydı.

Bin yılı aşkın devlet geleneğimizden aldığımız güçle, Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonu doğrultusunda Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye için var gücümüzle çalışacağız.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır.” diyerek milletlerin tarihinde öğretmenin önemini vurgulamıştır.

Sizlerin de müşahede ettiği gibi, Yalova, eğitim konusunda yüzümüzü güldüren,  hepimizi gururlandıran çok önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Ama eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz. Bu yüzden öğretmenlerimizle daha iyi bir nesil yetiştirmek için durmadan, yorulmadan çalışacağız.

Siz değerli öğretmenlerimiz, ilimizin eğitimi için çalışan eğitim ordumuzun birer mensubusunuz. Çocuklarımıza vereceğiniz nitelikli eğitim ile onları kendi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştireceğinize inancım tamdır.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden, bıkmadan, ümitsizliğe düşmeden,

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yalova, benim kentimdir” dediği bir şehirde görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

İhsan BAKSİ

Yeni Düşün Medya Yerel Haberler Koordinatörü

0 Reviews

Write a Review

Benzer Yazılar

Cevap bırakın