ÜNİVERSİTEDEN AFRİN OPERASYONUNA TAM DESTEK

Yalova Üniversitesi Kampüsleri ve girişleri dev Türk Bayraklarıyla donatıldı Yalova Üniversitesinden yapılan açıklamada ” Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak ve sınırlarımıza dayanan terör tehdidini bertaraf etmek üzere devletimizin güçlü iradesi ve aziz milletimizin dualarıyla Zeytin Dalı Harekâtını başlatan kahraman ordumuza olan desteğimizi yansıtmak maksadıyla Rektörümüz Prof. Dr. Güler Alkan’ın talimatı üzerine Rektörlük binası başta olmak üzere tüm fakülte binaları ay yıldızlı şanlı bayrağımızla donatıldı” denildi

Açıklamada  ayrıca “Milli birlik ve beraberliğimizin zirveye ulaştığı ve tüm yüreklerin Afrin’de çarpışan Mehmetçiklerle birlikte attığı bu günlerde, Yalova Üniversitesi olarak tüm kalbimizle devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Allah milletimizi ve ordumuzu muzaffer kılsın” denildi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güler Alkan‘ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi  “Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekâtı, ülkemizin geleceğine sahip çıkmak, sınırlarımızı korumak, terör belasını kökten defetmek için uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararları ve özellikle Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Afrin’de barışı, huzuru ve adaleti tesis etmek için bu hain teröristlere karşı korkusuzca canının son damlasına kadar mücadele edecek olan kahraman Mehmetçiklerimize Cenab-ı Hak’tan muvafakat, Gazilerimize acil şifalar ve Aziz Şehitlerimize ise gani gani rahmet diliyoruz.

Yalova Üniversitesi bütünüyle; Zeytin Dalı Harekatı’nda ihtiyaç duyulan her alanda gönüllü bir nefer gibi yardıma hazırdır. Yüce Allah, ordumuzu ve devletimizi bu haklı mücadelemizde muzaffer kılsın.”

Haber Merkezi

http://yenidusun.net

Yeni Düşün Haber Dijital Medya Ajansı - Haber Servisi

0 Reviews

Write a Review

Benzer Yazılar

Cevap bırakın

error: Content is protected !!